Policisté díky operativní činnosti, zajištěným a vyhodnoceným stopám a kamerovým záznamům zjistili, že dvojice se letos v květnu v průběhu několika dnů měla dopustit vloupání do objektů na Frýdecko-Místecku a způsobit tak celkovou škodu odcizením věcí přes 225 tisíc korun a další více než desetitisícovou škodu poškozením.

V prvním případě se zloději měli vloupat do prodejny řeznictví, odkud měli odcizit různé druhy pečiva za víc jak pětistovku. „Následně se měli pokusit dostat do skladu této prodejny, což se jim nepodařilo. Jen o několik dní později se však rozhodli zkusit to znovu. Do prodejny řeznictví se měli nakonec dostat po přeřezání pantů dveří a poté po vypáčení dalších dveří také do skladu. Tentokrát měli odejít s příručním trezorem s penězi v hotovosti a stravenkami. Rovněž si odnesli téměř šest stovek krabiček cigaret v hodnotě přes 80 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Vloupání do různých objektů na Frýdecko-Místecku.
Frýdecko-Místecko: Byli postrachem chat i sklepů. Nyní jsou ve vazbě

Následující týden si dvojice vyhlédla nehtové studio. Pachatelé páčením poškodili vstupní dveře, vnikli dovnitř a odcizili jízdní kolo v hodnotě téměř 13 tisíc korun. Jen o chvíli později se vloupali do nedaleké restaurace a odcizili zde přes 90 tisíc korun v hotovosti. Po hodině se podle zjištění policistů měl jeden z dnes již obviněných do restaurace ještě vrátit a z lednice odcizit láhve alkoholu i nealka.

„Oba muži jsou v současné době za mřížemi. Mladší z nich si odpykává trest odnětí svobody za předchozí majetkovou trestnou činnost a starší muž byl vzat do vazby za další majetkové skutky spáchané na Karvinsku. Nyní jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ doplnila Kateřina Kubzová.