Senát potvrdil verdikt Krajského soudu v Ostravě, který před časem trojici uložil stejné tresty. Muži se proti nim odvolali k olomouckému vrchního soudu, který ale v úterý jejich argumenty smetl se stolu.

„Jejich odvolání jsme zamítli jako nedůvodná,“ řekl Deníku mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik s tím, že ostravský krajský soud správně rozhodl o vině i trestu.

„Soud provedl rozsáhlé a podrobné dokazování. Tresty jsou přiměřené,“ dodal Cik.

Skupina vloni na jaře údajně připravovala „milionovou ránu“, která by jim zajistila blahobyt do konce života. Muži podle žaloby přepadli firmu v Ostravě. Předpokládali, že v trezoru najdou obrovskou částku. Pokladní, kterou ohrožovali zbraní, jim sice klíče od trezoru vydala, uvnitř se ale nacházelo jen několik tisíc korun.

ZÁSAHOVKA

Státní zástupce tvrdí, že se připravovali na další tři loupeže, které se jim však nepodařilo shodou okolností provést. Přepadnout prý chtěli pracovníka bezpečnostní agentury vynášejícího tržbu z obchodního centra v Ostravě-Porubě.

Vybrali si také banku v Ostravě-Přívoze nebo automobil, který přes Novojičínsko rozvážel pivo a jehož osádka vybírala tržby. Zastavit jej hodlali pomocí překážky na silnici. Krátce před zločinem je zadržela zásahová jednotka.

RECIDIVISTA

Peter Š. byl souzen jako recidivista. V minulosti byl totiž za podobný zločin potrestán jedenácti roky žaláře. V roce 2005 společně se dvěma komplici přepadl vozidlo bezpečnostní služby ve Frýdku-Místku. Zmocnili se více než šestnácti milionů korun, které se nikdy nepodařilo zajistit.

Později byl podmíněně propuštěn na svobodu. Nedlouho před skončením zkušební lhůty se ale znovu vydal na lupičskou dráhu. Zřejmě si myslel, že tentokrát díky předchozím zkušenostem na policisty vyzraje. Jeho sen se ale záhy rozplynul. S největší pravděpodobností si tak bude muset po odpykání třinácti let „odsedět“ i zbytek předchozího trestu – zhruba čtyři roky.