Jedna z posledních krádeží se odehrála ve čtvrtek dopoledne ve Frýdku-Místku. Dvě ženy ve věku kolem 40 let, silnější postavy, nápadně odbarvených vlasů se vydávaly za pracovnice zdravotní pojišťovny. "Čtyřiašedesátileté majitelce bytu nabídly přeplatek jeden tisíc korun a daly jí dvoutisícovou bankovku s tím, že chtějí tisíc korun vrátit. Tím zjistily, kde má paní uložené další peníze. Pak ji jedna ze zlodějek zabavila a druhá jí ukradla kasičku s více než 90 tisíci korunami," řekl v pátek frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Za hodinu další skupina zlodějů, tentokrát asi 30 letý muž a žena, vysocí asi 160 – 170 cm, černých vlasů, přesvědčila v Šenově na Frýdecko-Místecku 85letou ženu, že jí jdou vrátit přeplatek jeden tisíc korun za elektřinu. Opět jí dali dvoutisícikorunovou bankovku. Když zjistili, kde jsou uschované další peníze, zlodějka ji zabavila a její komplic důchodkyni ukradl přes 20 tisíc korun.

Podle kriminalistů není náhodou, že se v obou případech způsob krádeží v detailech shoduje. Nevylučují proto ani variantu, že obě skupiny jsou navázané na sebe a vzájemně spolupracují.

"V této souvislosti policisté znovu nabádají zejména seniory, aby do svých bytů nikdy nepouštěli cizí osoby. Doporučujeme, aby všechny náležitosti při jednání s cizími lidmi, kteří za nimi přijdou, projednávali před zavřenými dveřmi. Aby nepřijímali žádné přeplatky, ale nechali si je poslat na účet nebo na složenku přes poštu," řekl Žurovec. (sru, lew)