Když policisté vykonávali běžný dohled nad silničním provozem v Čeladné, rozhodli se zastavit a zkontrolovat auto značky Audi. „Řidič nerespektoval výzvy policistů k zastavení, naopak měl zrychlit a před hlídkou ujíždět,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policisté pronásledovali řidiče zhruba dva kilometry. Auto přejelo i železniční přejezd, u kterého byla právě spuštěná přerušovaná červená výstražná světla. „Poté ujíždějící řidič vjel mimo pozemní komunikaci na pole, kde po vjetí zpět na místní komunikaci se sám vzdal policistům,“ vylíčila policejní mluvčí.

Voda poškodila stropy v ZUŠ Frýdek-Místek.
Déšť poškodil frýdeckou ZUŠ, kde se opravuje střecha
Zdroj: Youtube

Při následné kontrole policisté zjistili, že muž má uložen zákaz řízení od ledna na 24 měsíců. „Dále byl vyzván k podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a také podrobení se orientačnímu vyšetření ke zjištění, zda není ovlivněn jinou návykovou látkou, což odmítl,“ doplnila policejní mluvčí.

Pietní akt u Památníku životické tragédie v Havířově.
Od tragédie v obci Životice letos uplyne pětasedmdesát let

Podezřelý muž byl zadržen a převezen na policejní služebnu k dalším procesním úkonům. Zjistilo se, že automobil je opatřen jinými registračními značkami.

Policisté z obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí sdělili muži ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu až tři roky vězení.

Ilustrační foto.
Kraj podpořil rybáře. Dal jim 150 tisíc na boj se suchem
Vchod do kavárny a restaurace Radhošť ve Frýdku-Místku.
O frýdeckou kavárnu Radhošť se postará místní škola