Pátek 13. března přinesl smůlu dvěma mužům, kteří přišli na pivo do jablunkovské restaurace Galerie. Třicetiletý David Pieter čelí obžalobě z pokusu o těžkou újmu na zdraví a výtržnictví, o šest let starší muž, který byl terčem útoku, se bojí trvalých následků.

Neříkal vůbec nic

Státní zástupce uvedl, že Pieter začal hosta bít bez zjevného důvodu. Poté, co ho nečekaně strhl z barové židle, muže doslova odhodil do vedlejší místnosti, kde se napadený silně udeřil do lavice. „Když jsem se zvedal, dostal jsem ránu tvrdou botou do obličeje. Byl to silný kop,“ zdůraznil v pátek u soudu napadený muž.

Dodal, že stokilový Pieter v útoku pokračoval, pro změnu ale použil pěst. „Neříkal vůbec nic, až nakonec se zeptal, jestli mám dost,“ popsal poškozený.

Četné zlomeniny v obličeji

Po incidentu šel domů, krvácení však nešlo zastavit a musel do nemocnice. Lékaři zjisti, že má mimo jiné četné zlomeniny obličejových kostí. Musel na operaci, protože mu hrozilo, že kvůli posunuté kosti pod okem bude vidět dvojitě. „Jsem pořád v pracovní neschopnosti,“ poznamenal.

„Já nebudu vypovídat,“ prohlásil Pieter a odkázal na to, co již dříve řekl policistům. S hostem se prý pohádal kvůli drobným, které vhodil do jukeboxu. „Začal říkat: Ty chu.., já tam mám kredit,“ tvrdí Pieter s tím, že host do něj i strčil. Odmítá rovněž, že by muže kopal. „To vylučuji,“ řekl stíhaný muž policistům.

Pracují ve stejné firmě

S jeho verzi ale napadený muž nesouhlasí. Přestože pracují ve stejné firmě, před incidentem se neznali. Poškozený ale krátce před rvačkou mluvil u baru s útočníkovou přítelkyní. „Je to spolužačka mé manželky,“ vysvětlil. Naznačil, že opilý Pieter mohl zaútočit ze žárlivosti, k níž ale neměl sebemenší důvod.

Verzi obžaloby podporuje i výpověď servírky jablunkovského podniku. Hlavní líčení je odročeno až na 29. září, státní zástupce totiž trvá na osobní účasti znalkyně, která vypracovala posudek.