Neznámý útočník oznámil prostřednictvím tísňové linky krátce před půl šestou ráno, že v panelovém domě v Lískovecké ulici co nejdříve vybuchne bomba. Operační důstojník okamžitě vyslal na místo policisty prvosledové hlídky a speciální pořádkovou jednotku, která až do příjezdu speciálně vycvičeného psa na vyhledávání výbušnin prováděla evakuaci obyvatel domu. „Jejich úkolem bylo rovněž zabezpečit místo oznámení tak, aby zde nedošlo k ohrožení života a zdraví případných kolemjdoucích či ostatních nezúčastněných osob. Spolu s hasiči evakuovali osmatřicet obyvatel domu z celkem čtyřiadvaceti bytových jednotek," upřesnila frýdecko-místecká policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Následně byla za účasti psovoda se psem specializovaným na hledání výbušnin provedena prohlídka vnitřních bytových i nebytových prostor, při které se žádná nálož nenašla.

Práce policistů tím ale neskončila. Začali se soustředit na vypátrání anonymního oznamovatele. „Operativní práci v terénu, analýzou a lokalizací příchozích dat se frýdecko-místeckým kriminalistům podařilo anonymního oznamovatele vypátrat a zadržet. Jednalo se o třiadvacetiletého mladíka z Frýdecko-Místecka. Policisté mu po výslechu sdělili podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy, neboť vystavil nebezpečí nejen obyvatele domu, ale také bezdůvodně zaměstnal složky integrovaného záchranného systému. Pachateli bude za tento čin před soudem hrozit až tříleté vězení," dodala Lenka Sikorová.