Na svou důvěřivost doplatil padesátiletý muž z Jablunkova. V jednom z barů poblíž Mariánského náměstí si k němu přisedla o dvacet let mladší žena, která s ním začala flirtovat. Muž ji po několika panácích pozval k sobě domů, namísto sexuálních hrátek se ale dočkal nepříjemného překvapení. Žena jej uspala a připravila o mobil a peníze.

Policie případ kvalifikuje jako loupež s celkovou škodou 14 tisíc korun.

Napálený Jablunkovan „uspávačku“ hledal na vlastní pěst. Přibližně po týdnu ji našel ve stejném podniku. Jedná se o dvaatřicetiletou matku osmi dětí ze slovenské Turzovky, která již byla v minulosti za obdobnou loupež potrestána. V Jablunkově přitom neměla co dělat, protože měla stanovený desetiletý zákaz pobytu na území České republiky. „Vzhledem ke způsobu provedení, kdy muže uspala prášky na spaní, se nejedná o krádež, ale loupež. Ženě hrozí více než třináct let vězení,“ uvedl frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Muž seděl 6. července po půlnoci s kamarádem v baru v centru Jablunkova. Později si k němu přisedla neznámá žena. „Říkala, že by si dala panáka. Na nějakou tulačku nebo hašišačku nevypadala,“ řekl dnes novinářům oloupený muž s tím, že ji kolem třetí hodiny ráno pozval domů. Žena jej osahávala a podle svých slov si od návštěvy sliboval sex.

„Něco jsme vypili, pak už si nic nepamatuji. Do pití mi musela hodit nějaké tabletky. Vzbudil jsem se totiž až v pět odpoledne. Myslel jsem si, že je ráno, ale v televizi byl zrovna Robin Hood. Není normální, aby se člověk vzbudil tak pozdě a nevěděl, co se dělo. Samozřejmě mi bylo pár dní špatně,“ poznamenal. Ženu, po které pátral, objevil ve stejném baru 11. července a zavolal policisty.

„Zjistil jsem, že jsem nebyl v Jablunkově sám. Zatím vím o dvou mužích, kterým se podobná věc přihodila,“ doplnil. „Dnes vím, že to nebyl nejlepší nápad, brát ji domů. Lituji ukradeného mobilu,“ přiznal. Telefon žena odvezla na Slovensko a muž se bojí, že ho už neuvidí. Podle mluvčího Ivana Žurovce se však přístoje dočká. "Policie o něj musí právní cestou požádat slovenské kolegy,“ upřesnil Žurovec.

Jablunkovan chtěl zůstat v anonymitě, při fotografování souhlasil pouze s pohledem, kdy nemůže být identifikován. „Jablunkov je malé město,“ podotkl.

EVA MARTINKOVÁ