K samotnému vloupání do provozovny došlo v době od 19. března do 20. března v nočních hodinách. U předem vytipované provozovny měl šestadvacetiletý pachatel vytlačit vstupní vchodové dveře a druhý pachatel měl následně sám vstoupit do objektu. K tomu, aby mohl vniknout do samotné provozovny, měl šestatřicetiletý muž následně vykopnout další zajištěné dveře, které se ale nejdříve pokusil pomocí kuchyňské naběračky neúspěšně vypáčit. Z provozovny si poté měl odnést zboží za více než třicet tisíc korun.

„Mezi odcizenými věcmi se nacházelo jak drogistické zboží v podobě šampónů, balzámů, laků na vlasy, ale také hřebeny, nůžky, několik kusů žehliček na vlasy a v neposlední řadě také finanční hotovost. Jeden z pachatelů si následně nedaleko místa činu měl přivolat vozidlo taxi služby, se kterým poté i s lupem odjel,“ upřesnila policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Jeden z pachatelů byl už v minulosti pro majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán. Druhý pachatel neměl v době spáchání činu žádný záznam v rejstříku trestu. V případě prokázání viny hrozí pachatelům za přečin krádež a přečin poškození cizí věci až dvouleté vězení.

Ilustrační foto
Opilý muž skončil na záchytce