Zdroj: Policie ČR

Dvojice pachatelů ve věku třiadvacet a dvaatřicet let se v poslední době ve Frýdku-Místku dopouštěla zejména majetkových deliktů. Kradli hlavně v marketech. Svůj zájem zaměřili především na drogistické zboží, deodoranty a dětské pleny. Na konci letošního ledna se ovšem rozhodli pro „větší akci", kterou bylo vloupání do rodinného domu.

„Po krátkém tipování se nevybíravým způsobem a pomocí hrubé síly vloupali do jedné frýdecko-místecké vilky. Vyštípali francouzské okno a vnikli do domu. Když ho důkladně prohledali, zjistili, že se v jednom z pokojů nachází trezor, do kterého se ihned začali dobývat. Protože jim to nešlo, rozhodli se trezor ukrást i s jeho obsahem. Krompáčem sejf takřka vyrvali ze zabudované skříně a odnesli z domu pryč," vylíčil frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Dvířka ukradeného trezoru.

Pachatelé si navíc z vilky odcizili fotoaparát, kamery, notebook a další věci v celkové hodnotě přes 120 tisíc korun. „Nepočítali ovšem s jednou věcí. Majitel domu měl totiž v místnostech zabudován kamerový systém, který celé vloupání a krádež trezoru zaznamenal. A jelikož kamery zachytily i tváře zlodějů, které byly pro naše detektivy notoricky známé, během krátké doby je dopadli," potvrdil Vlastimil Starzyk.

Na oba dva recidivisty už byla uvalena vazba. „Za krádež, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci jim bude u soudu hrozit trest odnětí svobody až na pět let," naznačil jejich další možný osud Starzyk.