V kauze, kterou soud otevřel loni v květnu, čelí obžalobě například ředitel městské policie Milan Sněhota a bývalý náměstek primátora Dalibor Hrabec. Trest hrozí i šesti dalším lidem z úřadu nebo podnikatelské sféry, stíhání se týká i jedné právnické osoby. Zodpovídají se ze zmanipulování dvaceti veřejných zakázek za 12 milionů korun. Obžalovaní vinu popírají, například Dalibor Hrabec celé obvinění opakovaně odmítá jako vykonstruované.

Hlavní aktéři případu včera k soudu nemuseli. Sdělili, že u přehrávání odposlechů nechtějí být, a soud jim vyhověl. „Je to kompromisní řešení, které ale lze zprocesnit," řekl předseda senátu Ondřej Běčák s tím, že advokáti dostali od obžalovaných plnou moc. Případ se nyní projednával od 1. do 3. července, podle soudce šlo o poslední možný termín v době dovolených. Hlavní líčení by mělo pokračovat až v září. Rozsáhlý případ, který se týká nejen frýdecko-místeckého magistrátu, začali policisté rozplétat před třemi lety. Milan Sněhota putoval do vazby v dubnu 2012, v srpnu téhož roku byl obviněn tehdejší náměstka primátora Dalibor Hrabec.

Obžaloba byla původně podána na 34 fyzických osob. U šestnácti z nich ale bylo stíhání podmíněně zastaveno, případně se s nimi žalobce dohodl na vině a trestu. Kauza spojená s magistrátem má tři části. Zvlášť se řeší případ údajného zahlazování dopravních přestupků, v němž čelí obžalobě i primátor Michal Pobucký. Třetí část kauzy, v níž policie obvinila kompletní bývalou městskou radu, se před soud ještě nedostala.