„Jsou zde značné pochybnosti, že by se toho dopustil obžalovaný,“ vysvětlil předseda senátu osvobozující rozsudek. Státní zástupce, který 44letého muže vinil z pokusu o těžkou újmu na zdraví, si ponechal lhůtu. „Jsem si vědom problematické důkazní situace,“ poznamenal žalobce.

Incident se odehrál 1. ledna během silvestrovské oslavy. Vše začalo tím, že poškozený si dělal legraci z personálu. Číšnice ho nejméně patnáct minut přemlouvala, aby účet vyrovnal, opilec ji však naváděl, aby mu sáhla do saka s peněženkou a hotovost si vzala sama. Když to odmítla, silně opilý host zaplatil, přičemž trval na výdavku do koruny.

Jašek zareagoval tak, že vtipálka chytil za límec a opasek a rychle ho vyvedl ze sálu na chodbu. Muže prý chtěl udeřit, jenže se netrefil, čímž podle něj celá potyčka skončila. - přečtěte si také: Vyhozeného hosta našli v krvi, stíhán je šéf podniku

Nikdo nic neviděl, podivil se žalobce

Co se dělo potom, není jasné. Ví se jen to, že opilý host utrpěl zranění oka, zlomeninu nosu a žebra a pohmoždění mozku. „Je prokázáno, že poškozený byl brutálně napaden. Otázkou zůstává, zda skutek spáchal obžalovaný,“ uvedl žalobce s tím, že Jaškovo jednání lze za určitých okolností posoudit jako výtržnictví, případně jako přestupek. „Je s podivem, že ačkoli se nejedná o žádnou banální hospodskou rvačku, v podstatě nikdo ze svědků nic neviděl a nic neslyšel,“ uvedl státní zástupce.

Jašek, jenž byl obviněn letos v dubnu, od začátku tvrdil, že hosta fyzicky nenapadl. „K tomu není co dodat. Já jsem pevně věřil, že to tak dopadne,“ řekl po vynesení rozsudku.

Napadený muž si na nic nepamatuje. V pondělí u frýdecko-místeckého soudu vypovídal jeho bratr.

Bratr zbitého muže přišel na oslavě o hodinky

Na oslavě sice byl, ani on však útok na chodbě restaurace neviděl. „K tomu vám nic neřeknu, nebudu si vymýšlet žádné voloviny. Něco bylo vypito, to je jasné. Ráno byla na chodbě nějaká „mela“, ale kdo mu to způsobil, nevím,“ řekl s tím, že i jeho během oslavy někdo povalil na zem. „Viděl jsem nad sebou botu, někdo mi chtěl šlápnout na obličej, a ještě mi tam ukradli hodinky,“ uvedl svědek. Jašek mu prý později řekl, že jeho bratr měl problémy s placením, a proto s ním šel na chodbu. „Říkal, že mu chtěl jednu „plesknout", ale k ničemu nedošlo,“ konstatoval svědek.

Vůbec poslední svědkyně, která v případu vypovídala, tvrdí, že partnerka napadeného hosta jí řekla, že útočníkem byl Jašek a ještě jeden muž. „Já osobně jsem to neviděla, tak mi to bylo řečeno na druhý den. Jašek se jí měl omlouvat, že to přehnal, že to nechtěl,“ uvedla. Jaškův advokát však upozornil na to, že tuto verzi nikdo další na policii ani u soudu nepotvrdil. Výpověď ženy je tak podle něj účelová.

Kam dál? Svědkovi v janovické kauze soud pohrozil pokutou