Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den, 20. září, policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

„Obviněný měl v období od února letošního roku do svého zadržení, 19. září, v osmi případech vniknout opakovaně do objektů – nejčastěji restaurací, obchodů, ze kterých si následně měl odnést lahve alkoholu, jako jsou například víno, rum, fernet, ale také domácí meduňkový sirup. K vloupání měl používat například kladivo, dřevěný hranol, ale i svou ruku, kterou měl rozbít skleněnou výplň výlohy. Ve třech případech se obviněnému muži po poškození výlohy nepodařilo vniknout do vnitřních prostor,“ řekla frýdecko-místecká policejní mluvčí Eva Michalíková.

Obviněný měl také v pěti případech krást v obchodech na Frýdlantsku. Odcizené zboží, jako je třeba víno či sáčkové polévky, si měl uschovat pod bundu či triko a s tímto „nákupem“ bez zaplacení projít pokladnou. „Mezi další protiprávní jednání, kterého se muž měl v uvedeném období dopustit, můžeme zmínit také poškození několika kusů plastových oken u rozestavěné stavby rodinného domu. Tyto poškodil poškrábáním skleněné výplně a to z důvodu předchozího sporu s majitelem nemovitosti,“ doplnila mluvčí.

Svým počínáním tak poškozený způsobil celkovou škodu přesahující třicet pět tisíc korun. Muž se kriminalistům k činům doznal a uvedl, že se krádeží dopustil proto, že nemá peníze na alkohol. Nyní obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Lysá hora. Ilustrační foto.
Technik a správce z vysílače na Lysé hoře: Ve volnu klidně na hory!