Dotyčná důchodkyně zemřela v nemocnici v květnu 2010 kvůli protrženému střevu. Postupně prodělala tři operace, její život bohužel po třech měsících skončil. Pozůstalí jsou přesvědčeni, že doktoři udělali několik závažných pochybení. Během čtvrtečního líčení soudce vyslechl dalšího odborníka, kterým je renomovaný lékař a znalec Tomáš Pantoflíček, jenž v současné době působí v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Ten měl za úkol okomentovat všechny dosud vypracované posudky. Důvod byl ten, že se některé hodně lišily.

„Jako velkou chybu, kterou si nedokážu vysvětlit, bych označil počínání lékaře frýdecko-místecké nemocnice, jenž neudělal zápis v dokumentaci. A když neměl požadovanou atestaci, měl další postup samozřejmě probírat se zkušenějším kolegou, který ji má. Tím ovšem neříkám, že se tak nedělo," zamyslel se odborník Tomáš Pantoflíček s tím, že šance na přežití zmíněné ženy byla při samotném přijetí do frýdecko-místecké nemocnice čtyřicetiprocentní. V soudní síni navíc zazněla další podstatná informace, že je naprosto vyloučeno, že by poškozená byla do špitálu s protrženým střevem už přijata.

Soudce Okresního soudu ve Frýdku-Místku ve čtvrtek 26. února dlouho očekávaný rozsudek zatím nevynesl. Ten by si měli lékaři definitivně vyslechnout 9. března před polednem.