Letoun vzlétl z letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí kolem šestnácté hodiny. Přibližně po hodině se za zatím nejasných okolností zřítil na louku jen několik desítek metrů od dvou rodinných domů v místní části Lubno. Jako první k troskám stroje, který se po dopadu převrátil, doběhl profesionální hasič z Frýdku-Místku, jenž poblíž trávil volný víkend. Oba pak z havarovaného stroje vytáhl ven.

Instruktor měl nalétáno 2 000 hodin

Zároveň přivolal záchranku a své kolegy z Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku. Následně dojeli i dobrovolníci z Frýdlantu nad Ostravicí a Čeladné. Zdravotníkům se už ale život ženě zachránit nepodařilo. Jednasedmdesátiletého instruktora ze Šumperka, který má podle zjištění redakce už nalétaných dva tisíce hodin, pak záchranný vrtulník přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. „Muž je hospitalizován na jednotce intenzivní péče traumatologického oddělení.

Žena byla učitelkou hudby

Jeho stav je stále vážný,“ uvedl v neděli odpoledne mluvčí nemocnice Tomáš Oborný. „Je to velká tragédie. Tu ženu, která to bohužel nepřežila, jsem dobře znal. Jmenovala se Boženka. Pracovala jako učitelka v Lidové škole umění v Ostravě. Na naše letiště docházela asi dva roky. Dělala si právě kurz,“ těžce hledal slova jeden z členů místního leteckého klubu. Jeho kolega dodal, že nový větroň stojí až tři sta tisíc korun. „Jaká ovšem byla jeho skutečná cena, opravu nevím, protože už měl něco odlítáno. Letadla jsme už měli na tuto sezonu pojištěné,“ prozradil. Nikdo z nich přesně neví, co bylo příčinou neštěstí. Shodli se však na tom, že pokud se nejednalo o technickou závadu, odpovědnost za let nese plně instruktor. Okolnosti nehody už prošetřuje letecká inspekce.

frydeckomistecky.denik.cz/cerna_kronika/tragedie_letadlo_zena20070630.html