Nejen, že přecházením kolejí na místě k tomu nevhodném člověk riskuje vlastní život, ale navíc snižuje bezpečnost železničního provozu. V poslední době je tato činnost lidské společnosti sledována policií či jinými příslušnými orgány, které mohou daný skutek pokutovat.

Vidina poměrně vysoké finanční újmy, která údajně může dosáhnout výše až 10 tisíc korun, ale jedince zkracující si cestu k svému pohodlí nezastaví. Mnohdy k tomu ovšem dochází logicky, lidé si prostě nechtějí zbytečně nadcházet i několik stovek metrů. Jako v případě jednokolejné železnice, která se line kolem haly Polárka. I když jsme v minulosti několikrát psali, že dané místo je často pod kontrolou policie a daný skutek se opravdu pokutuje, lidé chodící z Frýdku do Místku pod estakádou u haly Polárka využívají přechodu mimo vyznačený přejezd nadále. A to v opravdu hojném počtu. Jen během pěti minut kolem včerejšího pravého poledne, kdy frekvence chodců není tak vysoká, využilo nedovolené zkratky pět chodců. Častost využívání nedovoleného přechodu dosvědčuje i přirozeně vyšlapaný chodník v travnatém porostu, který je opravdu znatelný.

„Kdyby tady daly takové ty plastové nebo gumové kostky a upozornění pro chodce, že zde jezdí vlak, bylo by to ideální. Lidi snad nejsou dementní. Víte, problém je i především v tom, že přechod pro chodce je moc daleko od železničního přejezdu, kde mohou chodci přejít. Když tak měli nějakým způsobem udělat návaznost, a ne, že člověk bude chodit sem tam,“ postěžovala si Deníku žena z Paskova, která často nedovolený přechod při návštěvě Frýdku využívá a z hrozící pokuty strach nemá. Navíc poukázala na fakt, že vyšlapaný chodník opravdu navazuje přímo na přechod pro chodce. „Člověk si zbytečně nadchází kvůli jedné koleji, určitě by šla situace řešit vhodněji,“ pomyslel si další z uživatelů nedovoleného přechodu.

Ilustrační foto.
Policie prošetřuje výskyt útočných komentářů vůči třineckému dítě