Za vším byl údajný dluh 500 korun. Peníze po mladíkovi požadoval Němec. Jeho kamarád se do hádky připojil později, poškozeného však napadl a prošacoval. „Dostal jsem dva údery do obličeje,“ řekl Jan M. senátu s tím, že žádné peníze nedlužil. „Pindur mi vzal balíček žvýkaček a balíček trvanlivých tyčinek. Přede mnou je začal jíst,“ uvedl. Mladík se úderům a prošacování nebránil, podle svých slov měl strach.

Nakonec odcestoval do Pržna, kde celou věc oznámil policistům. Tvrdí, že po incidentu za ním ještě do vlaku přišel Němec a vrácení peněz mu připomněl. „Svědek lže,“ prohlásil dvaadvacetiletý Němec, na existenci dluhu však trvá. Pindur svůj útok zdůvodnil urážkou, kterou ho údajný dlužník tituloval. „Řekl: Nepleť se do toho, zk.....ne. Za to dostal dvě rány.“

Přestože se incident stal letos 26. března, Jan M. u soudu už nedokázal popsat detaily. Váhal i nad jednoduchými dotazy. „Působíte velice nejistě,“ řekl mladíkovi předseda senátu. Obhájci obžalovaných se muže dokonce ptali, kolik tříd základní školy dokončil, zda má v pořádku paměť nebo jestli se neléčí s psychickými problémy. Podle senátu však jeho výpověď pomohla dvojici usvědčit z loupeže. Vinu částečně přiznali i Pindur s Němcem, kteří se usvědčují navzájem, soud navíc považuje za důležité, že incident popsali další svědci. „Ten pán se bránil, že nic nedluží. Pindur mu řekl, aby ty peníze vrátil, pak mu dal facku. Vzali mu tyčinky a žvýkačky,“ řekla u hlavního líčení šestnáctiletá dívka, která vše sledovala z bezprostřední blízkosti.

Jakub Pindur si již ve věznici odpykává 14 měsíců za krádež stokilové betonové sochy orla ze zahrady domku v Malenovicích a další zločiny. Odvolací soud totiž muži zmírnil dvouletý trest, který recidivistovi letos v únoru udělil frýdecko-místecký soud. - více ZDE

V případu loupeže nyní dostal samostatný trest. Pindur se cítí nevinen a proti rozsudku na místě odvolal. Žalobce navrhoval poslat za mříže také Němce. Senát mladíkovi vyměřil 28 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky a dohled. Němec a státní zástupce si ponechali lhůtu.