Scénář závažného případu se začal psát už v srpnu loňského roku, kdy po zuby ozbrojení policisté vnikli do domku manželů. Kriminalisté je totiž podezírali z výroby drog.

„Soud po jejich zadržení a sdělení obvinění rozhodl, že se o jejich šestiletou dceru bude zatím starat dětský domov a matka obviněné pětadvacetileté ženy,“ upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec s tím, že od té doby začalo pro babičku doslova peklo na zemi. „Její dcera se svým manželem ji opakovaně navštěvovali, chtěli si vzít dítě zpět, vyhrožovali jí zabitím. Jednou ženu uhodili dřevěným špalkem. Ta se následně psychicky zhroutila a vnučku raději v listopadu loňského roku do dětského domova vrátila. Od té chvíle však začala hrůza i pro jeho zaměstnance a další děti z domova,“ pokračoval policejní mluvčí Ivan Žurovec

Děti obědvaly, muž jim hrozil zastřelením

Nejagresivnějším byl zejména sedmatřicetiletý otec, který dokonce vyhrožoval vychovatelkám. „Křičel na ně, že si pozve své kamarády, kteří je postřílejí. Při jedné z návštěv vtrhl do jídelny, kde právě asi pětatřicet dětí obědvalo. Na adresu romských dětí zařval, že všechny černé svině zastřelí,“ potvrdil Ivan Žurovec.

Zásahová jednotka Severomoravské policie po tomto incidentu opětovně manželský pár zadržela v době, kdy cestoval autem.

V minulosti vydíral potravinářskou firmu

Žena si vyslechla obvinění z trestného činu vydírání. Jejího manžela policie navíc obvinila z trestného činu hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení, násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Okresní soud ve Frýdku-Místku je oba vzal do vazby. „Ženě hrozí pět let, muži až osm let vězení. Tam si však pobude pravděpodobně delší dobu, protože před třemi roky byl podmíněně propuštěn z vězení rovněž za trestný čin vydírání. V roce 2003 požadoval po jedné významné nadnárodní firmě deset milionů korun, jinak otráví její světově proslulé nápoje. Za to dostal od soudu šest let, z nich si odpykal jen polovinu,“ uzavřel Ivan Žurovec.

Kam dál? Zkopal Roma a hajloval