Traumatický zážitek začal pro mladou ženu už ráno kolem deváté hodiny dopolední v místě jejich trvalého bydliště. Mezi manželi došlo k výměně názorů, při níž řekla svému manželovi, že se s ním hodlá rozvést. Tuto informaci ale osmadvacetiletý muž nedokázal strávit a začal ženu fyzicky napadat.

„Muž nejprve ženu chytil za ruku a odhodil na postel. Přitom na ni křičel, že ji zabije a uřeže jí hlavu,“ informovala novojičínská okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková Šálková. Vyděšené ženě se po nějaké chvíli podařilo opustit obydlí, tím pro ní ale zdaleka drama neskončilo.

Ženě šlo o život

V bytě známých, kam se uchýlila, se manžel objevil odpoledne. „Tam jí za přítomnosti druhých osob opět vyhrožoval zabitím,“ pokračovala policejní mluvčí. V pokoji pak muž přišel až k ženě a s nožem v ruce ji častoval různými vulgárními výrazy a opět jí vyhrožoval, že ji zabije. Žena utekla do další místnosti, odkud zavolala na linku 158.

Pak se snažila spasit útěkem na balkon, kam za ní ale manžel došel. „Muž ji chytil do náruče a ve výšce asi šesti metrů ji vystrčil přes zábradlí mimo balkon,“ doplnila Michálková Šálková a poznamenala, že muž stále vyhrožoval. Po chvíli ženu odnesl do pokoje a pustil na zem.

Zasahující policisté provedli u muže dechovou zkoušku na alkohol, při níž se na displeji objevila hodnota 1,43 promile, což jim dalo oprávnění k tomu, aby agresora převezli na záchytnou stanici.

Muž nyní bude čelit obvinění z trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Žena dala souhlas s jeho trestním stíháním.

Přečtěte si také:

Muž napadl svou bývalou družku i její sestru

Muž pobodal manželku nožem