„Dvaadvacetiletou ženu z Frýdecko–Místecka, která přecházela vozovku mimo přechod pro chodce, srazilo projíždějící auto,“ potvrdil redakci za frýdecko–místeckou policii Vlastimil Starzyk. Na pomoc byla ihned vyslána posádka rychlé lékařské pomoci, následně rovněž vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

„Po příjezdu na místo zjistila zasahující lékařka, že pacientka je v bezvědomí a selhávají i její ostatní životní funkce. Během ošetřování nastala srdeční zástava, takže posádka musela zahájit kardiopulmonální resuscitaci. Mladé ženě zajistili umělou plicní ventilaci, záchranáři prováděli nepřímou srdeční masáž, začali také podávat léky. Postižená utrpěla mnohočetná poranění v oblasti končetin, trupu a hlavy,“ popsal rozsah zranění tiskový mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Vrtulník přistál přímo na silnici u místa nehody a do snahy o záchranu zraněné se zapojili také letečtí záchranáři. Když se zdravotníkům podařilo obnovit srdeční činnost pacientky, převzali ji stále v kritickém stavu na palubu a zahájili transport do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. „Během letu jí ovšem opětovně selhal krevní oběh. Posádka vrtulníku ženu znovu resuscitovala i během cesty na urgentní příjem. Pacientku do zdravotnického zařízení předali ve stavu, kdy jí selhávaly životní funkce,“ dodal Lukáš Humpl.

I když nemocniční lékaři dalších dvacet minut dělali všechno, co bylo v jejich silách, dotyčná zemřela.