Mladí pachatelé proto před pár dny rozbili prodejní okno stánku s novinami a odcizili z něj bonbony a několik DVD. Vzápětí je však i s ukradenými věcmi zadržela policejní hlídka. „Při výslechu se starší z nich přiznal k vykradení dalších novinových stánků. Mladší z podezřelých však měl na svědomí závažnější skutek. S jiným sedmnáctiletým kamarádem před pěti měsíci vykradl rodinný dům v Chlebovicích u Frýdku-Místku. Z něj odcizili kulovnici s optickým zaměřovačem a opakovací malorážku,“ prozradil tiskový mluvčí Policie České republiky ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Z domu vzali i notebook, který po čase vyměnili za pět gramů pervitinu. Když však s lupem utíkali, po pár kilometrech zjistili, že jsou s poměrně dlouhými zbraněmi velmi nápadní. „Dalo by se říci, že se sami se zalekli toho, co z domku vlastně ukradli. Pušky proto odhodili do křoví. Až do zadržení se je snažili prodat, ale kupce se jim naštěstí sehnat nepodařilo. Velkým překvapením pro kriminalisty potom bylo, že obě zbraně i po téměř půl roce od vloupání na uvedeném místě našli. Do té doby střelbyschopné zbraně jsou samozřejmě v současné době již zničené,“ uvedl Žurovec. Policisté je přesto odešlou ke zkoumání na balistickou expertizu.

Majiteli domu způsobili oba mladíci škodu za více než 30 tisíc korun. „Za krádež, porušování domovní svobody a nedovolené ozbrojování jim s ohledem na to, že jsou mladiství, hrozí jeden rok vězení,“ naznačil Žurovec.