Dne 1. dubna 2020 kolem 2. hodiny ranní měl osmnáctiletý muž přistoupit na ulici ve Frýdku-Místku k jinému 18 letému muži, kterého požádal o zavolání z jeho mobilního telefonu. 

Marcel Sikora náměstek primátora statutárního města Frýdek-Místek, 8. dubna 2020.
Testovat by se měl nejen personál domovů, ale i senioři, říká Marcel Sikora

Ten souhlasil pod jednou podmínkou, hovor mu sám vytočí a zapne hlasitý hovor.

"Obviněný muž mu měl ale telefon z ruky vytrhnout a jít s ním pryč. Poškozený mladík jej následoval a neustále se dožadoval vrácení svého telefonu. Poškozenému se po nějaké době podařilo pachateli z rukou mobilní telefon vytrhnout, ten na to měl zareagovat tak, že mu do obličeje měl nastříkat pepřový sprej," popisuje policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Než se podařilo poškozenému muži utéct i s jeho telefonem a vyhledat lékařskou pomoc, pachatel se dle poškozeného ještě dožadoval cigaret a koupí lahve alkoholu na nedaleké benzínové stanici.

Svatopluk Němeček.
Exministr zdravotnictví Němeček se pustil do Vojtěcha a Babiše: Tragédie a chaos

Ve druhém případě se mu však získat mobilní telefon podařilo. "V blízkosti vlakového nádraží ve Frýdku-Místku si vyhlédl opět 18 letého muže, kterému dne 6. dubna ve večerních hodinách měl z rukou vytrhnout mobilní telefon a utíkat pryč. Poškozený jej sice chvíli následoval, ale dostihnout se mu ho již nepodařilo. Pachatel měl i s mobilním telefonem za necelých tisíc korun utéct a následně prodat za 200 korun," doplňuje mluvčí policie.

Trestné činnosti majetkového charakteru se mladý muž dopustil i přes to, že byl v posledních letech za obdobný skutek potrestán a odsouzen.

Za výše uvedené jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody v délce trvání až na 10 let.

Horská chata Prašivá v Beskydech.
Na Prašivé v Beskydech otevřou o Velikonocích výdejní okénko