Ke zločinu došlo 5. září loňského roku v Trojanovicích na Novojičínsku. Podle obžaloby Kytrych přepadení plánoval. Nasedl do taxíku a nechal se vozit na různá místa.

Řidiči poté zezadu zasadil sedm ran nezjištěným předmětem, pravděpodobně nožem.

Taxikář: Myslel jsem, že umřu

Taxikář z posledních sil dokázal vyskočit z pomalu jedoucího auta a utéct. Utrpěl bodnořezná zranění, která zřejmě zanechají trvalé následky v podobě omezené hybnosti pravé ruky.

„Nikdy by mě nenapadlo, že se mi něco takového stane. Myslel jsem, že umřu," prohlásil Pavel Pilár, pro kterého to byla jeho vůbec první taxikářská směna.

„Bavili jsme se o všem možném. Byl výřečný, mluvil se mnou jako s kamarádem," líčil průběh jízdy. Zákazník několikrát změnil trasu, vždy to ale uměl zdůvodnit.

„Když to beru zpětně, směroval mě na nějaká odlehlejší místa, kde ale pokaždé někdo byl. Tak jsme jeli dál. Ještě mě ubezpečoval, že má dostatek peněz," dodal taxikář.

Konflikt při placení

V Trojanovících nedaleko hotelu chtěl zákazník zastavit. Pak vytáhl nůž.

„Ani nevím, jak se to stalo. Najednou na mě zezadu zaútočil. Začal do mě bodat. Snažil jsem se krýt. Jen si vybavuji jeho ruku, jak do mě bodá. Přemýšlel jsem pouze nad tím, že musím vypadnout z automobilu, jinak mě zabije," popisoval hrůzné okamžiky Pavel Pilár.

Kytrych podle svých slov nechtěl taxikáři ublížit a odmítl verzi o plánovaném činu. S řidičem se prý dostal do konfliktu kvůli placení. Až v autě údajně zjistil, že nemá dostatek peněz.

„Řekl jsem mu, ať mi dá vizitku, že to pak dorovnám. Chtěl občanku, ale tu jsem neměl. Pak se po ně začal sápat. Vytáhl jsem pěstní dýku a ohnal se po něm. To mu ale nestačilo. Stále se po mě sápal. Tak jsem ho vícekrát udeřil," vypověděl mladík, který prohlásil, že jednal v afektu pod vlivem marihuany. Tu údajně vykouřil krátce před nasednutím do taxíku.

„Byla jiná než ty, které jsem kouřil předtím. Byla o hodně silnější. Zamávalo to se mnou. Mrzí mě, co se stalo. Jednal jsem v afektu. Mým úmyslem nebylo taxikáře oloupit nebo mu ublížit. Věřím, že kdybych nebyl pod vlivem marihuany, tak to všechno dopadlo jinak," prohlásil Kytrych.