Incident ve frýdecko-místeckém Krakenu se odehrál 1. ledna. Opilý Kořínek měl okované boty a bundu s bílou orlicí a hákovým křížem. Roma urážel slovy „ty černá svině, nejsi tady vítán“. Pak návštěvníka diskotéky kopl kolenem do obličeje, minimálně jednou jej kopl do hlavy a několikrát do hrudníku. Při incidentu nejméně dvakrát se vztyčenou pravicí hlasitě pronesl nacistické heslo „Sieg Heil“. Odsouzen byl za pokus o těžkou újmu na zdraví, výtržnictví a za podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. K žádné radikální skupině však podle rozsudku nepatří. „Zapojení pana obžalovaného v nějaké organizaci prokázáno nebylo. To je fakt,“ shrnul soudce.

Soudce: Stačí jedna rána pěstí

Mladík dostal tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let. Do roku 2014 se také nesmí veřejně opíjet. Soudce Kořínka upozornil, že v cele může skončit kvůli sebemenšímu provinění. „Stačí jedna rána pěstí, dopravní nehoda v opilosti," naznačil soudce.

Kořínkův advokát tvrdil, že nepodmíněný trest by byl nepřiměřeně přísný. „On sám není rasista, z jeho strany šlo spíše o neuvážený výkřik do tmy. Byl to úlet,“ prohlásil obhájce.

Policistům lhal, protože nechtěl vypadat hloupě

Není bez zajímavosti, že Kořínek dva týdny před incidentem v Krakenu oznámil policistům, že byl napaden a pořezán čtyřmi neznámými muži. Vyšetřovatelům řekl, že je sympatizantem Dělnické strany – a podle toho volí i své oblečení. Policistům tvrdil, že při útoku slyšel výkřik „Antifa“. Později se ukázalo, že minimálně část incidentu si vymyslel, aby nevypadal hloupě před svou partou. Útočník byl prý jeden. Kořínek před časem vystupoval u soudu jako svědek v jiném případu. Poškozený muž tehdy sice tvrdil, že ho právě Kořínek urážel rasistickými poznámkami, soud mu však neuvěřil.

Jednadvacetiletý Kořínek musí napadenému vrstevníkovi zaplatit bolestné 2400 korun. Předsedu senátu překvapilo, že mladík to dosud neudělal. „Ve vaší situaci mě to docela zarazilo,“ řekl soudce obžalovanému. Žalobce si myslí, že Kořínek tak mohl projevit lítost, žádnou snahu však neprojevil. „Vzhledem k charakteru útoku by to bylo namístě, ale nezaplatil nic,“ pravil. Podle advokáta je mladík bez prostředků. „Obžalovaný žádné peníze nemá, nikdy nepracoval, studuje,“ uvedl obhájce.

Přečtěte si také: Hajlující útočník z diskotéky do cely nemusí