„Přes kamerový sytém města jsme zjistili, že se jeden z nich právě nachází na Dukelské ulici. Strážník se proto za dotyčným hned vydal a požádal jej o doklady. Ten mu ale odpověděl, že u sebe žádné nemá.

Na další otázku, co má v igelitové tašce, kterou držel v ruce, odvětil, že mu do toho nic není, načež se dal na útěk,“ postěžoval si velitel Městské policie v Jablunkově Pavel Kufa Ochránce zákona se ovšem za ním rozběhnul.

Pomohla mu i druhá hlídka, která se služebním vozidlem sledovala jeho trasu útěku. „Muž se následně schoval ve sklepní kóji jednoho z obytných domů na ulici Aleji míru. Tam jej hlídka zadržela a následně předvedla na Obvodní oddělení Policie ČR v Jablunkově.

Na služebně se zjistilo, že se jednalo o sedmnáctiletého muže z Karviné, jenž v tašce měl odcizené cigarety, které pocházely z večerky na Mariánském náměstí,“ vylíčil velitel Pavel Kufa s tím, že podle něj příslušná novelizace, kdy recidiva u majetkových přestupků již není trestným činem, těmto nájezdům zlodějů napomáhá.