Ta se s útočníkem potkala kolem sedmé hodiny večerní u nádraží. Neměla tušení, že se ocitla v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Mladíkovy pokusy o navázání kontaktu ignorovala a za to si od něj vysloužila čtyři bodné rány do zad.

Čtěte více zde:
Násilník, který pobodal ženu, policii stále uniká
Zásahová jednotka dopadla muže, který pobodal ženu

Kamera situaci zachytila a policejní pátrání s pomocí veřejnosti bylo úspěšné. Za 24 hodin byl jednadvacetiletý místní mladík zadržen a obviněn z pokusu o vraždu, za který mu hrozil tří až desetiletý pobyt ve vězení. Nakonec však obviněný nebyl, protože psychiatrické vyšetření odhalilo, že trpí vážnou psychickou poruchou.

Místo do vazební věznice putoval rovnou na opavskou psychiatrii. Umístěný je na uzavřeném oddělení pro těžké případy a ředitel léčebny Ivan Drábek potvrzuje oprávněnost jeho hospitalizace. Má své zkušenosti, protože agresivní pacienti z důvodu duševní poruchy do opavské léčebny občas přicházejí.

„Možnosti útěku mají u nás ztížené, třebaže ne zcela vyloučené, protože nejsme věznice, ale zdravotnické zařízení,“ konstatuje Drábek.

Pro případy těžkých duševně vyšinutých zločinců byly už zřízeny dva speciální detenční ústavy – jeden v Brně a druhý v Opavě. „Diagnóza tohoto pacienta však není pro tento ústav vhodná, protože vyžaduje soustavnou odbornou léčbu,“ vysvětluje Ivan Drábek.

To, že frýdecko–místecký pachatel není duševně v pořádku, potvrdil i kamerový záznam. Ještě před útokem ho zachytil, jak s podivným chováním vulgárně obtěžoval i další lidi, přicházející na nádraží, ale nenapadl je. Mladá žena však takové štěstí neměla. S bodnořeznými ranami na zádech a břiše volala hlasitě o pomoc a naštěstí se jí včas dovolala.

Zdravotníci ji po základním ošetření převezli do místní nemocnice a odtud byla vrtulníkem přepravena do Fakultní nemocnice v Ostravě–Porubě, kde je s těžkým zraněním v péči lékařů.

Jitka Hrušková, Martin Kůs