Chtěl znát dojezdový čas příjezdu policistů, ale samozřejmě zůstat v anonymitě. Zároveň to měla být jakási pomsta policistům za to, že v minulosti odhalili jeho protiprávní jednání. Z hlediska zjišťování rychlosti práce policistů se mu řekněme přání splnilo, ale zřejmě nad rámec – policisté ho do 2 hodin od telefonátu vypátrali a zadrželi.

"Policisté obsluhující tísňovou linku 158 přijali ve čtvrtek 1. ledna krátce před 11. hodinou dopolední hovor z veřejného telefonního automatu. Muž v telefonu službu konajícímu policistovi sdělil, že má odjištěný granát a za chvíli ho vyhodí. Prý bude další pokračování Silvestra, kdy připojil i poznámku, že je zvědavý, za jak dlouho přijede policie,"řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Akce policistů byla vzhledem ke sděleným informacím blesková. Zjistili, odkud muž volal, a učinili další opatření s cílem prověřit, zda je hrozba reálná či ne. K vypátrání podezřelého pomohl, jak se říká, kriminalistický „čich" a bryskní úsudek.

Při prověřování informací si vyslechl hlas volajícího jeden z kriminalistů, který se nemohl zbavit dojmu, že jej odněkud zná. A měl pravdu. "Již za dvě hodiny od volání zadrželi příslušníci zásahové jednotky krajského ředitelství podezřelého 22letého muže z Třince. Jedná se o totožného mladíka, který je obviněn z říjnového založení požáru ve zrekonstruované sportovní hale v Třinci," dodala Soňa Štětínská.

Kriminalisté muže obvinili z přečinu šíření poplašné zprávy. Trestní zákoník stanoví za uvedený skutek trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Provedenou domovní prohlídkou nebyly v místě jeho aktuálního bydliště zajištěny žádné zbraně, výbušniny nebo obdobné předměty. Muž, který byl v minulosti dvakrát soudně trestán, s kriminalisty v podstatě spolupracuje, k trestné činnosti se doznal.