Muž měl v plánu po určité vzdálenosti koleje přejít. "Bohužel vlivem nasazených sluchátek nemohl zaznamenat výstražné zvukové signály, které mu za jeho zády strojvedoucí vlakové soustavy opakovaně dával. Muže viděl 30 metrů před sebou a začal ihned brzdit, toto dle jeho vyjádření neustále doplňoval o zvukové signály, ale muž nereagoval," popsala okolnosri střetu mluvčí policie Karolína Bělunková. 

K této život ohrožující situaci ale nemuselo vůbec dojít, kdyby neměl na uších nasazeny sluchátka s hlasitou hudbou. Zaznamenal by tak opakující se zvukové signály blížícího se vlaku.

"Šel naštěstí od kolejí v takové vzdálenosti, že byl zřejmě zachycen pouze o madlo brzdící lokomotivy. V tomto důsledku upadl na zem," pokračuje mluvčí policie.

Buďte opatrní a pozor na hlučnou hudbu!

Muž měl obrovské štěstí a způsobil si "jen" povrchová zranění. Po incidentu vyčkal do příjezdu kolegů a zdravotníků, kterým šel sám naproti. Ve vlakové soupravě nebyl nikdo zraněn. Řidič soustavy, ani sražený muž nebyli ovlivněni alkoholem.

"V této souvislosti bychom chtěli apelovat jak na děti tak dospělé, aby nezapomínali na svou bezpečnost. Sluchátka s hlasitou hudbou na uších dokáží zamezit včasným reakcím na jakékoliv nebezpečí v silničním provozu. To může zapříčinit nejen újmu na zdraví, ale také v některých případech zbytečnou smrt," dodala mluvčí policie.