Ten v minulých dnech vyrazil vstupní plastové dveře panelákového domu, kterými se poté dostal dovnitř. V přízemí pak měl kopnout ještě do dalších dveří, které vedou do jednoho z bytů. Než stihli jeho nájemci zareagovat, vydal se k odchodu.

„Agresor byl však zahlédnut nájemníky skrze okno v přízemí, ze kterého se rozhodli vyskočit a vzít spravedlnost do vlastních rukou,“ upřesnila policejní mluvčí Lenka Sikorová. Nemilé překvapení je však čekalo, když zmíněnému muži nadběhli a spatřili nůž, který držel v ruce. Tím se pak měl pokusit bodnout jednoho ze svých pronásledovatelů, a to muže ve věku devětadvaceti let.

„Současně měl podezřelý vykřikovat, že muže pobodá a zabije. Napadaný muž se útoku bránil házením plastových kroužků používaných k uchycení záclon, kterými se snažil útočníka zasáhnout do obličeje,“ přiblížila nezvyklou situaci policejní mluvčí. Zhruba po patnácti minutách slovních rozepří podezřelý chlapík zabodnul nůž do země, přičemž této šance napadaný muž využil a nůž odstranil z jeho blízkosti. V té době již na místo dojížděla hlídka státní i městské policie. Agresor byl policisty obvodního oddělení Třinec zadržen a umístěn do policejní cely. Zajištěn byl také nůž, kterým muže ohrožoval.

„Prověřováním okolností případu bylo zjištěno, že se tyto osoby znaly. Svou roli mohly v případu sehrát i psychotropní látky, které pravděpodobně účastníci sporu příležitostně užívají. Útočníkovi nyní za trestný čin nebezpečné vyhrožování hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ doplnila policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Ilustrační foto.
V Palkovicích havaroval linkový autobus, řidič utrpěl zranění