Podle žalobce v případu selhali zástupci firem, kteří ženě s titulem věřili. „Jedné obchodní zástupkyni, která je její známá, řekla, že muž se stydí a čeká v autě,“ uvedl. Zemanová je v podmínce, vězení se vyhne jen v případě, že si podvody odpracuje. Rozsudek není pravomocný. Libuše Zemanová k soudu sice přišla, nechtěla ale vypovídat a požádala o jednání v její nepřítomnosti. Podle svých slov se potýká s psychickými problémy.

Poškozeným je 47letý Rostislav Š. Se Zemanovou se stýkal přes deset let, a to v době, kdy byla vdaná. „Rozešli jsme se v roce 2004, už to „neklapalo“. Zůstali jsme přátelé,“ řekl muž. Ženě naprosto důvěřoval. I nadále tak měla klíče od jeho bytu a poštovní schránky, dokonce jí ponechal dispoziční právo k bankovnímu účtu. Vše se ale muži vymstilo. "Nenapadlo mě, že se může tak zachovat," poznamenal.

V roce 2007 ho kontaktovali pracovníci Providentu a řekli mu, že na jeho jméno byly poskytnuty dva úvěry. „Oznámili mi, že byly zneužity mé doklady a že šlo o podvod,“ řekl. Ve stejné době se dozvěděl, že u jiné společnosti uzavřel překlenovací úvěr ve výši 55 tisíc korun. Ani o tom ale nic nevěděl. „Peníze vybrala paní Zemanová,“ řekl Rostislav Š. Za ženu musel splatit 35 tisíc korun. "Vyhrožovali exekucí," popsal.

Pak mu přišel exekuční příkaz na 11 tisíc korun, které údajně provolal. „Sama se mi přiznala, že smlouvu uzavřela na mé jméno. Z té SIM karty mi navíc telefonovala,“ řekl zdrcený muž. Podle něj se žena k dokladům dostala v bytě v „nestřežené chvíli“.

Žádné upomínky prý nedostával. „Musela to ukrást ze schránky,“ pravil poškozený. Zemanová mu má uhradit zhruba 45 tisíc korun, dalších 35 tisíc splácí firmám. Státní zástupce si myslí, že i muž jednal trestuhodně. „Na druhou stranu je to i trochu pochopitelné – bylo to pohodlné,“ řekl k tomu, že Rostislav Š. nechal Zemanové i po ukončení poměru klíče od bytu a právo nakládat s bankovním účtem. Pár přitom spolu nikdy nežil ve společné domácnosti.

Kam dál? Padl trest za šest let starý podvod