Jako černou sobotu si bude dlouho vybavovat osmapadesátiletý muž z Třinecka datum 19. února. Tohoto dne se stal v dopoledních hodinách na Jablunkovské ulici v Třinci obětí o pár let mladšího násilníka.

Poprvé se mu stal terčem na křižovatce poblíž marketu. Útočníkovi se zdálo, že muž se svým vozem stojí špatně, a tak mu začal vulgárně nadávat. Napadaný však nadávek nehleděl a odjel dále svým směrem.

„To druhého muže zřejmě natolik rozohnilo, že muže svým vozem dojel, předjel – a nakonec zastavil tak, že ho vlastně zablokoval. Okamžitě vystoupil z vozu a začal překvapeného muže napadat. Přes otevřené okno vozidla poškozenému uštědřil několik ran pěstmi do hlavy, hrudníku a břicha,“ popsal tiskový mluvčí Polici ČR ve Frýdku-Místku Vlastimil Starzyk.

Agresor poté z místa činu odjel. Značná Intenzita a síla jeho útoku měla za následek hospitalizaci poškozeného muže. „Na základě šetření a lékařských zpráv bylo po třech měsících stanoveno, že se útočník dopustil přečinu ublížení na zdraví, za které mu hrozí trest ve výši odnětí svobody až na tři roky,“ naznačil okresní policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.