Okresní soud dva a půl roku Klužákovi vyměřil už loni, muž se ale odvolal a krajský soud mu trest snížil na 5 měsíců. Podstatnou část obžaloby ovšem vrátil zpět k novému projednání. Podle předsedy senátu však podrobnější dokazování nic nového nepřineslo. „Jen se potvrdilo, co jsme dávno věděli,“ shrnul v rozsudku.

Bití, pronásledování a výhružné SMS zprávy

Recidivista s tím nesouhlasí a na místě podal odvolání. Nelíbí se mu ani výrok o vině. Podle spisu zejména v letech 2005 a 2006 ženu napadal, fackoval, tahal ji za vlasy a kopal, což odnesla zlomenými žebry. Jednou ji zranil prudce hozeným talířem. Útoky se odehrávaly v okrajových částech Podlesí a Karpentná. Po jejich rozchodu Klužák ženu na různých místech města vyhledával a pronásledoval. Posílal jí urážlivé a výhružné SMS zprávy, v nichž ženě hrozil fyzickým ublížením a likvidací.

Na autobusovém stanovišti ji v hádce chytil za vlasy a pod krkem. Podle žalobce ženě řekl, že když se k němu odmítá vrátit, tak jí „raději zlomí vaz.“

„Byl opilý, byl zlý, prostě mě nakopl jak psa,“ uvedla klíčová svědkyně. K lékaři ale zašla až za několik týdnů, navíc mu řekla, že upadla na schodech. „Doktor mě seřval, že mám polámaných pět žeber,“ pravila. Na detaily si už nevzpomíná. „Těch napadení bylo hodně, já se snažím zapomenout,“ reagovala na poznámku, že některá její tvrzení si zjevně odporují.

Klužák vše popírá. „To je blbost, výmysl,“ prohlásil. „Křičeli jsme na sebe, nic víc. Nikdy jsem ji nekopal, nefackoval jsem ji, zlomená žebra měla už dříve. Jsou to samé lži. Já jsem to neudělal, ona mění výpovědi, jak potřebuje,“ tvrdil. „To fakt není poznat, že je alkoholik a že lže?“ ptal se 33letý Klužák znalce, který ženu zkoumal.

Žena podle znalce mluví pravdu

Znalec však trvá na tom, že verze poškozené je věrohodná. „Její vztah k alkoholu je takový neurotický, nejde o závislost,“ řekl s tím, že žena o týrání dlouho nehovořila, protože obžalovaného milovala a byla na něm citově závislá. „Nejedná se o akt msty, ale o její vlastní rozhodnutí, jak tuto situaci řešit,“ uvedl.

Klužák říká, že to byl naopak on, kdo vztah ukončil. „Všichni věděli, že je střelená. Já jsem ji vyhodil, ale ona furt na Karpentnou dojížděla, furt oxidovala,“ pravil. Jeho advokát upozornil, že stíhaný muž na dívku v jednom případě poslal hlídku městské policie, a navrhoval dokonce ústavní zkoumání duševního stavu poškozené. „Svědci uvedli, že nadměrně pije a není pravdomluvná,“ ře­kl.

Svědek: Byla taková zvláštní

Jeden ze svědků obhajoby, který se s ženou stýkal před Klužákem, tvrdil, že dívka pila i v pracovní době. „Kdybych pokračoval dál, tak bych to asi zdravotně nevydržel. Moc alkoholu. Nedělali jsme nic jiného, než pili,“ prohlásil u soudu. „Někdy se chovala agresivně, vykřikovala a byla taková zvláštní. Já to neumím popsat. Lituju toho, že jsem ji poznal. Je prolhaná, falešná. Proti mé vůli mi ostříhala vlasy, které jsem měl do půl zad. Omámila mě a ostříhala. Pak mi řekli, že mi do frťanů přisypala prášky,“ řekl svědek.

Předseda senátu má ale jeho výpověď za zinscenovanou. „Soud mu ani nemohl uvěřit,“ zdůraznil s tím, že Klužák, jenž byl naposledy odsouzen 28. července za podvod, se chce pouze vyhnout dalšímu trestu. „On je vždycky nevinný a za všechno mohou ti ostatní,“ poznamenal soudce. Státní zástupce upozornil, že v Klužákův prospěch vypovídali výhradně jeho kamarádi a známí.

Klužák je ovšem přesvědčen o tom, že se mu žena rozhodla pomstít. „Volala, že mě dostane na pěkně dlouho do basy,“ řekl u hlavního líčení.

Přečtěte si také:

Muž z Karpentné nepřišel k soudu. I tak ho čeká cela

Družku ponižoval, bil a dvakrát znásilnil

Soud trestal smrt týrané ženy po Hutnickém dni