„Přesně dvanáct minut po čtvrté hodině nejprve přešel okrajová a poté i středová svodidla. Následně jej na vozovce srazil čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního automobilu Škoda Felicia Combi, který jel ve směru od Hnojníka do Frýdku-Místku. Mladého muže na místě usmrtil,“ popisoval tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec s tím, že tragédie se přitom nemusela vůbec stát, kdyby byl chodec opatrnější. „Jen několik metrů od místa neštěstí totiž vede pod silnicí podchod,“ prozradil mluvčí Ivan Žurovec.

O několik minut později se v tomto úseku přihodila další drobná nehoda. Jeden z řidičů nestihl včas zastavit před kolonou odstavených automobilů. „Třicetiletý řidič vozidla Ford Escort se na poslední chvíli snažil vyhnout řadě vozidel, která stála za místem tragédie. Při manévru ovšem narazil do svodidel. Zraněn nebyl nikdo. Dopravní policisté odkláněli dopravu přes obec Dobrou až do osmé hodiny ranní,“ uzavřel Ivan Žurovec.

V Dobré přišel o život jiný chodec už 23. října. - více zde

V listopadu je to už je šestý chodec, který zemřel po srážce s autem

Od začátku listopadu zemřelo na silnicích Moravskoslezského kraje už šest chodců. V pondělí večer v Třinci na Frýdecko-Místecku zabil kamion manželský pár, který se snažil přeběhnout frekventovanou silnici u restaurace Napoleon. Oba zemřeli na místě. - více zde

První listopadový den nepřežil muž v Ostravě střet s tramvají. O šest dnů později auto zabilo v Ostravě-Martinově ženu a 9. listopadu zemřela další žena pod koly autobusu v Havířově.