Bedáň muže napadl loni v lednu kvůli tomu, že nedodržoval hygienu a ujídal kamarádům jídlo. Surový útok podle znalců trval několik hodin.

„Nejvyšší soud dovolání odmítl, neboť shledal, že je zjevně neopodstatněné," řekla mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová. Právě ostravský soud se případem zabýval jako první instance.

Tragédie se odehrála v bytě v Křižíkově ulici, kde Bedáň s kamarádem dlouhodobě pobýval u známé. Obžalovaný byl podle rozsudku frustrován životním stylem svého spolubydlícího. Muže vážícího 46 kilogramů nejprve několikrát udeřil a poté jej v obývacím pokoji napadl, srazil na podlahu, pěstmi jej bil do hlavy a hrudníku a kopal ho.

Na přesně nezjištěnou dobu mu navíc svázal nohy a ruce, takže se napadený nemohl bránit. Způsobil oběti mnohačetná poranění, mezi nejzávažnější patřilo krvácení do mozku.

Bedáň v minulosti zodpovědnost za mužovu smrt popíral. Tvrdil, že mu dal pouze deset facek a chytil ho pod krkem, aby se prý vzpamatoval. Zranění hlavy vysvětlil tím, že muž stále padal a újmu si prý mohl způsobit sám.

„Já jsem ho zabít nemohl, já jsem byl venku se psem," řekl u odvolacího soudu Bedáň. Justice ovšem dospěla k závěru, že vrahem je právě on. Důležitým podkladem byly posudky znalců. Jako poslední mimořádný opravný prostředek zbývá odsouzenému stížnost k Ústavnímu soudu.