Argumentoval tím, že se k činu přiznal, a vyjádřil nad ním hlubokou lítost. Zdůraznil také, že dosud nebyl trestán a řádně pracoval. K olomouckému senátu se však odvolal také státní zástupce, který naopak navrhoval přísnější trest. Vrchní soud ale ani jedné ze stran nevyhověl.
„Obě odvolání jsme zamítli jako zcela nedůvodná. Krajský soud uložil přiměřený trest, ve kterém zohlednil všechny okolnosti tohoto případu. Neměli jsme tak žádný důvod cokoliv měnit a původní třináctiletý trest jsme potvrdili,“ řekl mluvčí olomouckého vrchního soudu Petr Angyalossy.
Zločinu předcházelo náhodné setkání v parku, drogový dýchánek a noc plná vášní. Ta se ale nad ránem změnila v tragédii. Pliska dívku nejméně dvakrát udeřil do hlavy deset kilogramů vážící činkou. Oběť na místě zemřela. Pliska tělo ukryl v úložném prostoru své válendy. Mrtvolu až po dvou dnech našli rodiče, kteří v jeho pokoji cítili zápach. Ten je přivedl až k posteli, kterou otevřeli…

Proč Pliska vraždil, není jasné. Jak již dříve uvedl předseda senátu Krajského soudu v Ostravě, motiv činu se nepodařilo jednoznačně prokázat. „Nevíme, proč vzal činku a oběť opakovaně praštil do hlavy,“ vysvětlil soudce. Podle jedné z verzí mu Žaneta řekla něco, co jej urazilo či ponížilo.
Samotný Pliska během soudního procesu odmítl vypovídat. Již dříve ale prohlásil, že svého činu lituje. Jak sám řekl, stále nechápe, jak se něco takového mohlo stát. „Moc toho lituji. Žanetu jsem měl rád,“ řekl Pliska, který drogám holdoval od svých jedenácti let. Užíval zejména pervitin, kouřil i marihuanu, někdy zkusil i extázi. Ze své závislosti se několikrát pokusil neúspěšně léčit. Přítelkyni, jež také brala drogy, znal přibližně deset let.

Obhájce se během ostravského hlavního líčení snažil přesvědčit soud, že jeho klient byl v důsledku užití drog a alkoholu nepříčetný. Advokát žádal, aby Pliskovo jednání bylo kvalifikováno pouze jako trestný čin opilství, na který zákon pamatuje sazbou od tří do osmi let. Soudní znalci připustili, že Pliska byl pod vlivem drog, za své chování je však zcela zodpovědný. Experti u něj nezjistili žádnou duševní chorobu, poruchu ani sexuální úchylku.