„Na vysokém počtu se možná projevil i blížící se konec roku a s tím spojené večírky,“ potvrdil mluvčí Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Jen v závěru minulého týdne si lékaři v našem regionu připsali na své konto padesát „alkoholových“ zásahů. „Záchranáři byli k těmto výjezdům voláni rodinami a kamarády pacientů, náhodnými svědky a několikrát i policií,“ řekl Humpl.

U poloviny výtečníků lékaři konstatovali intoxikaci alkoholem, další si v důsledku opilosti způsobili nejrůznější zranění.

„Smutnou skutečností je, že dvěma osobám bylo patnáct a třináct let. Obě dospívající děti musely být hospitalizovány na jednotkách intenzivní péče,“ doplnil Humpl, který zdůraznil, že alkoholické dýchánky mohou v tomto chladném období skončit i tragicky. O velkém štěstí může v této souvislosti hovořit mladá žena, kterou v neděli nad ránem našli lidé těžce opilou a podchlazenou na venkovní lavičce. V období kruté zimy by zřejmě nepřežila. Policisté v minulých letech zaznamenali hned několik takových tragédií. Lidé dokonce umírali před prahy svých domů, kdy si nedokázali odemknout dveře.

Záchranáři museli v závěru minulého týdne ošetřit i řadu zraněných opilých lidí. „Jednalo se o pády na ulici, ze schodů, s nejčastějším poraněním hlavy, obličeje či končetin. Zasahovali jsme ale také u muže, který spadl na skleněný stolek a způsobil si řezné rány na krku. Jiný mladý pacient se v restauraci zranil při rozbití skleněné výplně dveří,“ popsal různé situace Humpl.

Nejrušnější službu měli záchranáři v Ostravě. Několikrát museli pomáhat i na Stodolní ulici.