U incidentu byli rovněž strážníci městské policie, kteří úředníka zadrželi poté, co se snažil z místa utéct. Barták nakonec muže převezl na obvodní oddělení, kde mu za vjetí do protisměru udělil pětisetkorunovou pokutu. Dechovou zkoušku ale neprovedl, údajně proto, že na něj naléhal jeho nadřízený Rudolf Matuszek.

„On mi řekl, že je to jeho bratranec. Trval na tom, abych to nějakým způsobem „zařídil“. Chtěl, aby dechovou zkoušku za toho muže provedl někdo jiný. Nevěřil jsem vlastním uším, ale nakonec se to ve mě „kouslo“ a nebyl jsem schopen dechovou zkoušku udělat,“ řekl Barták u soudu. Matuszek ho prý poté pochválil „za výbornou práci“.

„Já jsem ten pocit neměl. Udělal jsem chybu, bylo to proti mému přesvědčení,“ prohlásil Barták. Rudolf Matuszek vinu odmítá. Úředník odboru dopravy pracoval v minulosti jako policista, v roce 2001 však v opilosti zavinil dopravní nehodu. Na magistrátu má nyní na starosti přihlašování vozidel. Soudce v pondělí jednání odročil na březen příštího roku, důvodem je předvolání dalších svědků. Oba policisté byli už před časem postaveni mimo službu.