Dozorčí služba Obvodního oddělení ve Vratimově přijala 20. října kolem patnácté hodiny oznámení od čtyřiatřicetileté ženy. „Ta sdělila, že viděla v restauraci v Šenově popíjet muže, který poté nasedl do auta a řídil. Policejní hlídka se tedy společně s oznamovatelkou za podnapilým řidičem ihned rozjela. Vozidlo policisté dostihli ve Václavovicích, kde ho předepsaným způsobem donutili zastavit,“ potvrdil krajský policejní mluvčí Petr Svoboda.

V zastaveném vozidle se ještě nacházel třiačtyřicetiletý muž z Václavovic a nezletilý syn řidiče. „Jelikož byl řidič zjevně opilý, neboť mluvil hodně pomalu a nesrozumitelně, provedli u něj okamžitě orientační dechovou zkoušku, při které mu naměřili 3, 35 promile alkoholu. Proto mu další jízdu zakázali. Dále jej vyzvali, aby si uzamkl vozidlo. Následně ho se spolujezdcem a jeho synem převezli na oddělení. Opilému řidiči odebrali řidičský průkaz a dali mu předvolání. Poté si jej a jeho syna převzala manželka,“ upřesnil policejní mluvčí Petr Svoboda.

Nezodpovědný muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu bude hrozit jednoroční pobyt ve vězení, případně i peněžitý trest.