Čtyřiasedmdesá­tiletá Ludmila Olšovská se do frýdecko-místecké nemocnice dostala v roce 2010 se silnými bolestmi břicha. I když zde dotyčná prodělala postupně tři operace, nakonec po třech měsících boj o svůj život prohrála. Potomci se s tím ovšem nehodlali smířit, takže se případ dostal před soud.

V „ohrádce" nakonec skončili dva lékaři. Jeden dotyčnou přijímal, druhý operoval. Oslovení znalci vypracovali už sedm posudků. Drtivá většina potvrdila, že se doktoři dopustili několika fatálních chyb. Jelikož se u některých vyskytly rozpory, soudce se rozhodl pro vypracování ještě jednoho.

„Řečeno sportovní terminologií, je současný stav zatím 5:2 v neprospěch obou lékařů. Tyto znalecké posudky byly dílem fyzických osob. Postoj soudu chápu, chce oslovit znalecký ústav, který má v naší republice nejvyšší odbornou úroveň. Podle mého přesvědčení by měl klást důraz na otázku příčinné souvislosti mezi samotným postupem, zákrokem a následkem, který v tomto případě znamenal smrt pacientky," řekl při odchodu ze soudní síně zmocněnec Vladimír Ježek.

Pavel Olšovský, který poškozenou rodinu u soudu zastupuje, Deníku řekl, že s dalším odročením nepočítal.

„Na druhou stranu jsme od samého počátku procesu počítali s tím, že to bude běh na dlouhou trať. Jenom se opět potvrdilo, že soudit se s lékaři není vůbec jednoduché. Jedná se o profesní skupinu, která spolu drží. Přesto věříme, že i nově ustanovený znalecký ústav prokáže sedm zásadních pochybení, které maminku připravily o život," uvedl Pavel Olšovský.

Další líčení je stanoveno na 20. října. Soudce naznačil, že bude trvat určitě přes poledne.