Robin Gomola (19 let) má strávit tři roky ve vězení, jeho komplic Petr Zimmermann (28) dostal čtyřletý nepodmíněný trest. Kromě loupeže mu soud přičetl i zanedbání povinné výživy. Muži vinu přiznali, s rozhodnutím ale nesouhlasí.

Proti trestům, které považují za příliš vysoké, se na místě odvolali.

Podle obžaloby letos 6. března na Frýdlantské ulici přepadli dvacetiletého Lukáše Hurníka, jenž se v té době pohyboval o francouzských holích. Žádali po něm cigarety a jeden z nich také marihuanu.

Když to student odmítl, Gomola s Zimmermannem jej začali bít do hlavy, hrudníku, zad a oběť zkopali. Gomola poté Hurníka napadl francouzskou holí, která mladíkovi při potyčce upadla. Student nakonec cigarety vydal. Při loupeži utrpěl zlomeninu nosu a bolestivá zranění hlavy a rukou. Přepadení podle znalců prodloužilo dobu léčení komplikované zlomeniny bérce, kterou si Hurník přivodil po vážné dopravní nehodě.

Přepadení se stalo za bílého dne na rušném místě u prodejny Lidl. „Kolem šla spousta lidí, dívali se na nás, smáli se, ale nenašel se nikdo, kdo by mi přišel na pomoc,“ poznamenal již dříve Lukáš Hurník.

Tísňovou linku nakonec přivolal jeden z kolemjdoucích. Dvojici zadržela nejbližší hlídka městské policie.

Gomola, jenž měl v dechu 2,9 promile alkoholu, loupež přiznal. Zimmermann nadýchal 2,1 promile a na událost si prý nepamatuje. Podle předsedy senátu si byli vědomi své převahy nad mladíkem, který se nemohl účinně bránit. „Mysleli si, že bude snadná oběť,“ řekl soudce. „Jejich jednání nelze tolerovat,“ dodal. Zimmermann byl odsouzen i za to, že své bývalé manželce, která se stará o jejich malou dceru, dluží 15 tisíc korun na výživném.

Přepadenému studentovi by muži měli zaplatit zhruba 5600 korun. Oba odsouzení jsou již ve vězení kvůli dřívějším případům.

Frýdecko-místecký soud mohl rozsudek vynést už v září, jednání však zkomplikovaly zdravotní problémy jednoho z přísedících. - více ZDE