Třinečtí kriminalisté si na své konto připsali další úspěšný zásah. Po dlouhodobé práci zadrželi dva mladé dealery, kteří měli v oblasti Třinecka prodávat drogově závislým marihuanu či dokonce pervitin. Starší z dealerů, který se narodil v roce 1992, měl dle policie prodávat drogy minimálně od srpna roku 2015, a to právě zejména na území Třinecka.

Nejen, že za distribuci stálým i občasným zákazníkům požadoval finance, v minimálně 40 případech předal marihuanu i za protislužbu. O rok později se k jeho činům měl přidat čtyřiadvactiletý muž z Třince. I on měl distribuovat drogy ve svém okolí.

Dvojice měla své obchody natolik rozjeté, že k uschovávání drog používala garáž, kterou si pronajala na začátku července tohoto roku. Policisté při její prohlídce zajistili jak zmiňovaný pervitin a marihuanu, tak také věci určené k distribuci a výrobě drog.

V rámci domovních prohlídek obou mužů byly nalezeny opět stejné drogy jako v garáži, navíc se k nim ale přidala i extáze.

„Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí pětadvacetiletému muži až desetiletý pobyt za mřížemi, a to proto, že byl v posledních třech letech odsouzen za stejný trestný čin. Mladšího z obviněných může soud poslat za mříže až na pět let,“ uvedla možné právní postihy obou mladých dealerů mluvčí krajských policistů Lenka Sikorová.