"Obracíme se na širokou veřejnost se žádostí spolupráce při ztotožnění trojice osob, která by mohla přinést policistům užitečné informace vedoucí k objasnění případu okradení seniorky," uvádí mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková. 

Obětí je čilá seniorka, žena ve věku 83 let, která během chvilky přišla nejen o peníze, ale i další osobní věci. Havířovští policisté prověřují přečiny krádež a neoprávněné držení platební karty.

"Na začátku srpna si seniorka zajela nakoupit do havířovského supermarketu. Při výběru ovoce a zeleniny někdo využil její chvilkové nepozornosti a z nákupního vozíku zmizela její kabelka. Starší žena přišla o několik tisíc korun na hotovosti, doklady, mobilní telefon, platební karty a další osobní věci. Zatím škoda byla vyčíslena přesahující 20 tisíc korun. Později se pachatel či pachatelé pokusili o výběr, nicméně výběr se již nezdařil," říká dále policejní mluvčí. 

Jakékoli informace, které by vedly ke ztotožnění osob z fotografií příjme bezplatná linka 158. Lidé své poznatky mohou volat i na Obvodní oddělení Havířov 3, telefon 974 734 751.

K TÉMATU

Popis ženy: štíhlé postavy, bílé pleti, dlouhé vlasy svázané do culíku, žena měla přes obličej roušku. Na sobě měla bílou sukni s červeným potiskem v oblasti stehen, bundu do pasu béžové barvy.

Muž č. 1: na sobě měl svetr, u krku jde vidět límeček zřejmě polokošile, na hlavě sportovní čepici, dioptrické brýle, roušku přes obličej – bílé barvy s motivem srdíčka.

Muž č. 2: na sobě měl triko s krátkým rukávem (vzor proužky), krátké tmavé vlasy.