V současné době se policisté z Frýdku-Místku zabývají obdobným případem, kde je modus operandis „odečet plynu a vody“.

Vše se odehrálo v úterý 6. listopadu v dopoledních hodinách v jednom bytě ve Frýdku-Místku. Pod lstí a vymyšlené legendy ohledně odečtu plynu a vody využil důvěry jednačtyřicetileté handicapované ženy, která podvodníka pustila do svého bytu.

To však netušila, že muž není ze společnosti, za kterou se vydával. Ukázala mu, kde může odečet provést a nechala ho pár minut bez dohledu. Toto se ji však stalo osudným. Pachatel využil její nepřítomnosti, prohledal vstupní místnost, kde už měl najít peněženky i s finanční hotovostí. Podvodník se ještě stačil s mladou paní rozloučit, nechal ji telefonický kontakt na kolegu a poté měl i s plnými peněženkami odejít z bytu. Poškozené tak způsobil škodu přes osm tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež a pro přečin porušování domovní svobody, za což pachateli po jeho dopadení hrozí pobyt za mřížemi až na tři roky.

„Opět bychom chtěli upozornit a varovat nejenom seniory, ale i širokou veřejnost, buďte obezřetní, neotevírejte a především nepouštějte nikoho do svých bytů, ani pod záminkou odečtu plynu, elektřiny či vody,“ řekla frýdecko-místecká policejní mluvčí Eva Michalíková.

„Ve chvíli, kdy vás nezvaná návštěva navštíví, ověřte si tuto skutečnost u dané společnosti na zákaznické lince, zda opravdu odečty probíhají. Tímto předejdete starostem, které vám může svým nepoctivým jednáním podvodník způsobit,“ dodala na závěr mluvčí.