Zarážející na tom všem je zejména to, že z pachatelů se nakonec vyklubalo pět zaměstnanců jedné firmy z Havířova.

„Když jim po zazvonění otevřela dveře, začali ji přesvědčovat, že od nového roku bude po ní realitní kancelář, která byty vlastní, požadovat hasicí přístroje. Pravda to ale vůbec není. Samozřejmě se hned nabídli, že jim je za třetinovou cenu ihned nainstalují.

Nedali se vůbec odbýt ani poté, co jim několikrát zopakovala, že ani na takovou nabídku nemá peníze,“ popisoval Vlastimil Starzyk z informačně – preventivní skupiny Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku–Místku. Jak dále dodal, i na tuto alternativu byli připraveni. „Jeden z nich okamžitě ženě, která nedávno prodělala mrtvičku a má nemocné srdce, nabídl úvěrovou smlouvu, kterou mu nakonec i podepsala. Tím se ovšem celková cena, kterou bude muset zaplatit, s úroky ještě zvýšila až na konečných třináct tisíc korun,“ sdělil Starzyk.

Když se dcera poškozené vrátila z Německa a zjistila, co se stalo, neprodleně všechno oznámila na místním obvodním oddělení Policie ČR. „Nikdo z firmy se s ní nechtěl bavit. Byli strašně arogantní. Akorát neustále odpovídali jednou větou, že smlouvu podepsala, tak co se diví. My jsme jejich jednání vyhodnotili jako protiprávní. Případ šetříme jako trestný čin podvodu,“ dodal Vlastimil Starzyk.