Internetové nakupování má například v oblibě šestačtyřicetiletá Dagmar Rohlová z Frýdku-Místku.

„Zatím mám dobrou zkušenost. Je to rychlé a pohodlné. O různých podvodnících, kteří se na síti vyskytují, samozřejmě vím, takže se snažím objednávat zboží jen z prověřených stránek. Prevence je každopádně důležitá," zamyslela se Dagmar Rohlová, která dodržuje ještě jednu zásadu. „Nikdy bych nezaplatila nic dopředu. Peníze dávám až při odběru zboží. A samozřejmě si pokaždé zkontroluji, co je v krabici, abych nekoupila zajíce v pytli," řekla Dagmar Rohlová.

Sedmadvacetiletý L. P. si při objednávkách na internetu rovněž dává pozor.

„Já jsem ještě podveden nebyl, někteří lidé z mého okolí se už ale napálit nechali," potvrdil mladý muž. Zatím poslední případ, který už vyšetřují kriminalisté odboru hospodářské kriminality, se týká devatenáctileté dívky z Frýdecko-Místecka.

„Poškozenou v srpnu prostřednictvím internetu zkontaktoval neznámý pachatel, který se vydával za její kamarádku. Slečnu požádal nejdříve o zaslání třiceti korun na konkrétní účet. Peníze měly sloužit k vyrovnání stavu účtu. Aniž by si cokoli ověřila, v dobré víře učinila, co její virtuální kamarádka požadovala přihlásila se na konkrétní stránku pod svým klientským číslem a heslem," přiblížila krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Posléze se neznámý ozval, že by ještě potřeboval zaslat potvrzovací SMS zprávu, kterou obdržela. Dívka učinila dle instrukcí i tento krok, kdy údaje přeposlala internetem.

„Když si zkontrolovala svůj účet, byla jistě nemile překvapena zjistila, že jí z něho odešla platba ve výši téměř šestačtyřiceti tisíc korun," dodala Soňa Štětínská s tím, že případ policie šetří jako trestný čin podvodu, za který bude pachateli před soudem hrozit až dvouletý pobyt za mřížemi.