Deviant své zvrhlé choutky poprvé neudržel na uzdě počátkem června. „První případ se stal v jedné obci u Frýdku-Místku. Na jednu mladou ženu si počkal ve večerních hodinách na málo frekventovaném místě, kde ji povalil na zem, začal osahávat na prsou a na genitáliích. Napadená byla ale duchapřítomná, bránila se a začala křičet. Tohoto se útočník zjevně polekal, jednání zanechal a utekl. Poškozená nebyla naštěstí nijak zraněna, avšak utrpěla silný psychický šok," potvrdil Deníku frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Pro svůj druhý útok si násilník koncem července vybral už samotné město Frýdek-Místek. Poblíž Beskydské ulice doběhl další ženu, kterou uchopil za ramena. Následně ji osahával pod oděvem a na genitáliích. Během útoku se snažil na smrt vyděšené ženě zakrýt rukou ústa, aby nemohla křičet. Ta se však aktivně bránila, což přimělo zločince jednání zanechat, takže opětovně z místa činu utekl. Také tato žena v důsledku napadení utrpěla silnou psychikou újmu, navíc měla lehké poranění na tváři a na končetinách.

„Již po prvním oznámení jsme rozjeli rozsáhlé pátrání a vyšetřování s jediným cílem – co nejdříve dopadnou pachatele, který se neštítí napadnout bezbrannou ženu a násilím ji přimět k pohlavnímu styku. Náš tým kriminalistů pečlivě vyhodnocoval stopy z míst, kde se přepadení odehrála, shromažďovali veškeré poznatky a svědecké výpovědi bez ohledu na svůj volný čas a pracovní dobu," prozradil policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. Jejich úsilí nakonec přineslo ovoce. Už na počátku letošní srpna měla osoba pachatele jasný obrys. „Pětadvacetiletý muž z Frýdku-Místku, kterého jsme vyzvali k podání vysvětlení, se pod tíhou důkazů ke spáchaným skutkům přiznal. Nyní prověřujeme další skutečnosti a okolnosti s cílem zjistit, zdali mladý deviant nemá podobných skutků na svědomí ještě více," dodal Vlastimil Starzyk.

Dopadený násilník, který je už ve vazební věznici, měl dosud naprosto čistý trestní rejstřík. Údajně má jít o zcela nenápadného mladého muže, jemuž by rozhodně nikdo nehádal, že by mohl mít problémy se zákonem.

Pokud bude kvalifikace jeho počínání zpřísněna, může se mu pobyt za mřížemi protáhnout až na deset let. Pro kvalifikaci trestného činu znásilnění není podstatné, jestli dojde k samotné souloži, protože k obvinění ze znásilnění zcela postačují praktiky, které mladík ženám prováděl.