Fantom s krádežemi v šatnách a tělocvičnách začal už v lednu minulého roku. Například ve Staré Vsi nad Ondřejnicí vypáčil okno tělocvičny, vnikl dovnitř a ze šaten kradl osobní věci cvičenců. V kapse kalhot našel i doklady a klíče od vozidla Peugeot 407 v ceně přes půl milionu korun. „Potom obcházel auta kolem tělocvičny tak dlouho, až našel to, od kterého měl klíče. Následně vůz odcizil. Po čtrnácti dnech ho prodal v Ostravě-Porubě za pouhých třicet tisíc korun. Vozidlo se už nikdy nenašlo,“ popsal tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Padouch se na další zlodějskou výpravu vypravil loni v říjnu do tělocvičny v Horních Bludovicích. „Kromě mobilních telefonů, platebních karet, peněženek s penězi odcizil i klíče, které mu posloužily k následné krádeži samotného auta Volkswagen Golf za více než 120 tisíc korun. To se rovněž dosud najít nepodařilo,“ potvrdil policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Kriminalistům dotyčný pachatel unikal opravdu dlouho. Pomyslná klec nad ním spadla až před pár dny.

„Zadrženým je osmatřicetiletý muž z Frýdku-Místku, jenž je podezřelý, že se vloupal do desítek objektů v celém kraji. Včera jej policisté vyzvedli na chvíli z vězení, aby jim mohl ukázat, kde všude kradl a kde věci prodával. Je podezřelý z trestných činů krádeže, neoprávněného držení platebních karet a poškozování cizí věci. Hrozí mu trest odnětí svobody až na osm let,“ naznačil mluvčí Žurovec.