Manželé v různých obchodech kradli, co se dalo. „Od konce loňského roku až do těchto dní se třiadvacetiletá žena a její o čtyři roky starší manžel zaměřili v marketech zejména na kosmetiku a cukrovinky. Drobnými krádežemi napáchali škodu za několik tisíc korun.

Posledním jejich počinem byla krádež kondomů různých značek," popsal jejich řádění okresní policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Díky popisu a záznamům z kamer byla „podařená" dvojice dopadena krátce po činu. K této krádeži a k mnoha dalším se manželé spontánně přiznali. Jejich jednání je posuzováno jako přečin krádeže formou spolupachatelství. „Ve věci se vede zkrácené přípravné řízení. Povedení manželé mohou za mřížemi strávit až dva roky," naznačil policejní mluvčí Vlastimil Starzyk s tím, že pro snížení počtu těchto deliktů a dopadení pachatelů vytvořili speciální tým policistů a detektivů, kteří se zaměřují právě na tuto oblast trestné činnosti.

„To, že dnes pachatelé kradou opravdu netypické věci, dokládá i nedávný případ, který objasnili kolegové v Ostravě. Dopadli zloděje, který uschoval několik kusů dámských šatů do elastických kalhot – přímo pod své přirození. Policisty a prodejce však svým uměle vyvinutým mužstvím nezmátl," pousmál se Vlastimil Starzyk.