Na dotyčnou zaútočil ve chvíli, kdy právě procházela kolem mateřské školky Domovinka na ulici Josefa Lady ve Frýdku-Místku. „Neznámý muž se na ženu vrhnul u pivnice Šatlava, načež ji násilně dotáhl ke křoví. Tam dívku začal svlékat a vyhrožovat, jestli začne volat o pomoc. Najednou však z druhé strany křoví naštěstí pachatele vyrušila nějaká osoba, která tu pravděpodobně venčila psa,“ líčil dramatické okamžiky policejní mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Násilník se toho polekal a z místa utekl. Jeho útok byl ovšem tak náhlý, že napadaná dívka k jeho popisu kriminalistům příliš neuvedla. „Aby se policisté mohli ve vyšetřování dále pohnout, potřebují nutně svědectví těch, kteří v té době byli v blízkosti místa činu a muže mohli zahlédnout. Zejména by uvítali svědectví osoby, která sexuálního násilníka vyrušila,“ uvedl policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Podle policie je navíc docela možné, že i jiné dívky mohly být tímto mužem napadeny, jenže to dosud neoznámily. „Jejich svědectví však může být důležité jak pro vyšetření tohoto případu, tak poslouží i k zamezení dalším podobným útokům. Ozvěte se proto, prosím, buď osobně na kterékoliv služebně Policie ČR, nebo telefonicky na tísňové lince 158,“ nabádal Ivan Žurovec.