Čtyři roky se vězení vyhýbal jiný 42letý muž v jedné dřevozpracující firmě ve Frýdlantě nad Ostravicí. Svému zaměstnavateli nahlásil jiné jméno, pod kterým pak vystupoval. Ve čtvrtek 23. října byl v práci naposled, nyní již vykonává uložený trest ve věznici.

Do vazby putoval i 27letý muž z Berouna obviněný z trestného činu loupeže, kterou spáchal v roce 2003 v okrese Jičín v Severních Čechách.

Další 36letý muž z Frýdku-Místku se před nástupem do vězení za úvěrové podvody skrýval mezi bezdomovci v chýši za supermarketem. V síti uvízl i 36letý muž z Brna, kterého dva roky hledalo 6 policejních útvaru pro rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Ubytovával se v hotelích, kde se představoval pod cizími jmény. Recepčním předkládal některý ze svých kradených občanských průkazů. Osudný se mu stal hotel Horal v Jablunkově. I zde vystupoval pod cizím jménem a s odcizeným vozem vyjížděl vykrádat auta do Třince. Policisté ho do vězení převezli přímo z toho hotelu.

Další odsouzený muž, když zjistil, že za jeho vozidlem jedou policisté, začal jim ujíždět. Nejenže měl nastoupit do vězení, ale měl i zakázáno řídit. Nakonec zastavil v obci Paskov nedaleko Frýdku-Místku a začal prchat pryč. Policisté nakonec 22letého muže z Frýdku-Místku dopadli a odvezli do věznice. Pro 43letého muže odsouzeného za neplacení výživného se stala osudná jeho vášeň pro kopanou. Kriminalisté ho zadrželi přímo na stadionu v Nošovicích při sledování fotbalového zápasu.

„Tak rozsáhlá akce byla letos zopakována již podruhé a vyžádala si několikatýdenní přípravu. Permanentně se jí účastnilo osm kriminalistů a desítky policistů z obvodních oddělení bývalého okresu Frýdek-Místek. Vynaložené úsilí policistů se zúročilo. Policisté předpokládají, že díky této akci se sníží kriminalita v okrese, protože mnozí ze zadržených pachatelů ve své trestné činnosti neúnavě pokračovali,“ uzavřel mluvčí Policie České republiky ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.