Neovladatelný vůz spadl do vody střechou dolů a vážně zraněný muž zůstal v kabině uvězněn. Z pasti mu pomohli kolemjdoucí. „Svědci nehody za ním vběhli do řeky a vytáhli ho ven. Na břehu však zkolaboval a záchranná služba ho odvezla do nemocnice,“ řekl mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.

Škoda je odhadnuta na 150 tisíc korun. Za nehodou, která se odehrála krátce před půl pátou odpoledne, byla pravděpodobně nepřiměřená rychlost. „Řidič vyjel od křižovatky na Opletalově ulici tak prudce, že se záhy dostal do smyku,“ uvedl mluvčí Žurovec.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla utrpěl muž z Frýdku-Místku mnohočetná poranění hlavy a končetin. Skončil na oddělení ARO. „Ve čtvrtek se podrobil operaci, momentálně je podpůrnými přístroji udržován v umělém spánku. Jeho stav je tak stabilizovaný, ale prognóza je nejistá,“ řekla dnes dopoledne mluvčí frýdecko-místecké nemocnice Inéz Bohdanová Bortoliová.

V řece Ostravici před dvěma měsíci skončil i mladistvý řidič

Na neobvyklém místě zaparkoval 22. října osobní automobil Škoda Felicia mladý řidič ve Frýdku-Místku. „Když projížděl po Riegrově ulici, dostal v pravotočivé zatáčce smyk, načež vyjel mimo silnici - a zastavil se až v řece Ostravici,“ popsal vedoucí oddělení dopravních nehod Miroslav Škola s tím, že samotnému řidiči, který pochází z Frýdku-Místku, se kupodivu vůbec nic nestalo. „Během šetření jsme zjistili, že vzhledem ke svému věku ani řidičák mít nemohl. Jednalo se o mladistvého. Auto z vody vytahovali profesionální hasiči z Frýdku-Místku. Vznikla na něm škoda za deset tisíc korun,“ dodal Miroslav Škola. (sru)